InfoPont Ajánló Magazin
Kult

Keretek között

A Magyar Nemzeti Galéria november közepén nyíló új kiállítása két meghatározó történelmi esemény közötti időszak művészetét tekinti át: az 1956-os forradalom leverését követő konszolidáció éveitől az 1968-as prágai tavaszig. Ekkor alakult ki a kultúrára vonatkozó politikai kategóriarendszer – a „három T”, vagyis a művek Tiltott, Tűrt és Támogatott szerinti minősítése –, amely a teljes kulturális életet, így a képzőművészetet is áthatotta.

A kiállítás mintegy 350 műalkotás – képző- és iparművészet, ipari formatervezés, film- és plakátművészet segítségével – mutatja be az 1958 és 1968 közötti évtizedet: a keretek működésének mechanizmusát és a keretek között alkotó művészeket. A korszak olyan jelentős mestereivel találkozunk, mint Berki Viola, Csernus Tibor, Gruber Béla, Gyémánt László, Kokas Ignác, Kondor Béla, Korniss Dezső, Kurucz D. István, Mácsai István, vagy Somogyi József. A bemutatott művek között számos olyan alkotás szerepel, amelyet a múzeumba kerülése óta eltelt öt-hat évtizedben nem láthatott a közönség. A kiállításon több olyan külföldi alkotó – Picasso, Fernand Léger, Renato Guttuso, Ben Shahn, Bernard Buffet, Willi Sitte – művét is láthatjuk, akik akár tematikus értelemben, akár stílusukat tekintve inspirálták az itthoni művészeket.

Keretek között
A hatvanas évek művészete Magyarországon (1958–1968)
Dátum: 2017. november 17. – 2018. február 18.
Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria, A épület

Olvass bele legújabb magazinunkba!

Ez is érdekelhet:

Induljon a játék az Art Deco kiállítás páros belépőjéért!

Glück Viktória

Játék! Nyerj múzeumi páros belépőt Budapest legszebb múzeumaiba!

Szabó Ildikó

Virtuális múzeum ajánló

Bala

Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket ( cookie - kat ) használ. Elfogadom Bővebben