InfoPont Ajánló Magazin
Életmód

Szezonális allergia kutyáknál? Íme néhány tipp,hogy átvészeljétek a tavaszi allergiaszezont!

Tavasszal nemcsak mi, emberek, de kutyáink is szenvedhetnek szezonális allergiától. A tünetekben is sok a hasonlóság: orrfolyás, tüsszögés, könnyező és viszkető szemek, arcüreggyulladás, viszkető, gyulladt bőr.

A szezonális allergiára jellemző, hogy csak egy bizonyos allergénre (többnyire pollenre) egy adott, jól behatárolható időszakban jelentkezik. Az ételallergiával ellentétben ritkán jár gyomor-bélrendszeri tünetekkel, és a pollen eltűntével el is múlik. Mint minden egyéb panasz esetében, itt is fontos az állatorvosi diagnózis, hiszen ezek a tünetek utalhatnak egyéb betegségekre is. Az is előfordulhat, hogy gyógyszeres kezelésre van szükség, a tünetek súlyosságától függően.

Tippek szezonális allergia esetére

Csökkentsük a rizikófaktort!

    Szezonális allergia esetében a gondot a pollenekkel való érintkezés okozza. Ezért is fontos, hogy tudjuk, pontosan mivel állunk szemben, hiszen így csökkenthetjük az allergénnek való kitettséget. Az allergiás időszakban érdemes lehet kerülni a mezei, erdei sétákat, nagyobb túrákat, és inkább olyan helyen sétáljunk, ahol kisebb mértékben van jelen az allergiát okozó pollen.

    Fokozottan ügyeljünk a kíméletes tisztálkodásra!

    A pollen megtapadhat a kutyánk bundáján, mancsain, akkor is irritációt okozva, amikor kedvencünk nincs is az allergizáló növény közelében. Ilyen esetben indokolt lehet a gyakoribb fürdetés, mancsok lemosása – természetesen minimális irritáló vegyi anyaggal.

    Kapcsoljuk rá az immunerősítésre!

    Az immunrendszer erősítése sokat segít az allergia tüneteinek enyhítésében is. Az utóbbi időben az immunerősítés hatékonyságának fokozása kapcsán egyre többször kerül szóba a béta-glükán, amely egy olyan rost, ami a gomba sejtfalát építi fel, de megtalálható algákban, tengeri moszatokban is. Már több készítmény is forgalomban van, melyek optimális arányban és forrásból tartalmazzák a béta-glükán hatóanyagot. A probiotikumok fontossága még inkább felerősödik tavasszal, hiszen az immunrendszer közel 90%-a a bélrendszerben található. A probiotikum segít fenntartani az egészséges bélflórát, támogatja az emésztést és a bélrendszer egészségét, továbbá bizonyos agyi folyamatokra is jó hatással van.

    További hasznos és érdekes tudnivalókért böngészd a Kutyabarát.hu oldalát!

    Olvass bele legújabb magazinunkba!

    Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket ( cookie - kat ) használ. Elfogadom Bővebben