Balra Szilágyi Ági az @agi.travels készítője, mellette Szűcs Péter, a @petersplanet.travel alapítója, hátul Tóth Ákos @utazomajomofficial, aki a legnagyobb hazai utazóközönséget mozgatja, jobb oldalon pedig Vági Édua @eduavagi építészmérnök és tartalomkészítő, akihez úticélok mellett gasztroajánlásokért is érdemes fordulni.
A helyszín Belgrád ikonikus helyszíne, a TV torony.
Szűcs Péter fotóival és utazós történeteivel nemcsak a blogján, a PetersPlanet.travel site-on, hanem nálunk is rendszeresen találkozhattok.
@petersplanet.travel
Insta: PetersPlanet.travel
BELGRÁDI NEMZETI MÚZEUM
A Narodni Muzej Srbije épülete egykor bankként funkcionált. A képen, a falon látható alkotás is akkor került oda, amikor 1903-ban megnyílt a Jelzáloghitel Bank (Hypothekenbank), ami a város egyik fontos pénzügyi intézménye volt a két világháború közötti időszakban, a második világháború után a Nemzeti Múzeum állandó otthonává vált. Több mint 400 000 műtárgyat őriznek a múzeumban, mindenképpen érdemes két-három órát szánni rá.
AIR SERBIA
Napi 2 járat van Belgrádba Budapestről, plusz van két nap minden héten, amikor 3-3 járat. Kényelmesen, gyorsan odaérhetünk, alig 50 perc repülési idő. A belváros is könnyen elérhető a reptértől, forgalomtól függően alig 25 perc. Kicsi, légcsavaros géppel az élmény még maradandóbb, kicsit olyan, mintha egy sétarepülésre indulna az ember.
MATISSE KÉP A FALON
Bárhol járok a világban, mindig felkeresem a Nemzeti Múzeumot. Sokat elmond egy országról, egy kultúráról vagy egy nemzetről, hogyan látják a körülöttük lévő világot a művészek. A Nemzeti Múzeum fantasztikus nemzetközi kincseket is kínál, Gaugain, Van Gogh vagy Renoir művészetével is találkozhatunk, de nekem a jugoszláv festőket bemutató tárlat mellett ez a Henri Matisse kép lett a nagy kedvencem a nemzetközi kínálatból.
ZSOLNAY KERÁMIACSEMPÉK
A belgrádi Hotel Moskva (Moszkva Szálló) az egyik leghíresebb és legikonikusabb szálloda Belgrádban. 1908-ban nyílt meg és azóta a város egyik meghatározó épülete, a homlokzatát Zsolnay kerámiacsempékkel díszítették, amelyeket Magyarország híres kerámia- manufaktúrája, a pécsi Zsolnay Gyár készített.
Szöveg: Szűcs Péter Képek: PetersPlanet.travel