InfoPont Ajánló Magazin
Ajánló

December 13–14-én rendezik meg a 32. Lelkes Ásványbörzét Budapesten, a Lurdy Házban

A 32. Lelkes Ásványbörze december 13-14-én kerül megrendezésre a budapesti Lurdy Házban, amely az ásványok szerelmesei és a földtudomány iránt érdeklődők számára egyedülálló élményt kínál. Az esemény gazdag szakmai programmal várja a látogatókat, melynek keretében előadások, látványos kiállítások és gyermekfoglalkoztató programok színesítik a kínálatot. A rendezvény középpontjában az ásványok sokszínűsége áll, ahol megtekinthetők nyers és feldolgozott ásványok, kész ékszerek, továbbá különleges ősmaradványok széles választéka. A hagyományoknak megfelelően közel 200 hazai és nemzetközi kereskedő kínálatával várják az érdeklődőket a mintegy 3000 négyzetméteres területen. A Lelkes Ásványbörze családok és baráti társaságok számára egyaránt ideális programokat kínál, minden korosztály számára érdekességekkel és ritkaságokkal, valamint olyan kísérőprogramokkal, amelyek különösen a fiatalabb látogatók figyelmét is lekötik. Az esemény kiváló alkalom a földtudomány népszerűsítésére, az ásványgyűjtés iránti szenvedély megosztására és a karácsonyi ajándékok beszerzésére.

Kihirdették a 2026. Év Ásványát (Pirit) és Ősmaradványát (Nautilus kagyló). A nyerteseket februárban mutatják be a 20. Lelkes Ásványbörzén a MOM Sportban.

Kiállítások és bemutatók:

  • 3D vetítés Borneo izgalmas barlangjairól: A „Borneo, a természet édenkertje” című előadást utoljára láthatják a látogatók, amely hegyeket, folyókat, barlangokat és az őserdő egzotikus állatait kelti életre – felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt ajánlott.​
  • Valódi és szintetikus ásványok bemutatója, ásvány- és drágakő határozás, kőcsiszolás bemutató.
  • Ásványgyűjtők terme amatőr gyűjtők bemutatkozásával.
  • Ékszerkiállítás: „A nemesfém és a drágakő harmóniája” – Hennel Éva és SVD Ékszer ötvös kiállítók.
  • Egészségsziget.​

Gyerekprogramok:

  • Aranymosás, kézműves sarok (szerencsefa készítés, homokfestés, arcfestés, gipszfestés).
  • Kígyósimogató fotózási lehetőséggel.​

Workshopok:

  • Karácsonyi gyertyakészítés és karkötő fűzés.​

Szakmai Előadások:

  • Szombat/vasárnap 12:00: Oláh Róbert (geográfus, történész) – „A vérvörös drágakövek, a rubinok története a kezdetektől a mesterséges előállításig”. Történelem, ásványtan, híres ékszerek és kézzel fogható minták.
  • Szombat/vasárnap 15:00: Hegyesi Eszter (geológus) – „Hogyan és milyen eszközökkel gyűjthetsz ásványt Magyarországon?”. Gyűjtési tippek, lelőhelyek, etika.
  • Szombat 17:00: Laczkó Pál – „A Larimár kristály gyógyító ereje” meditációval.​

A nyitva tartás szombaton 10:00–19:00, vasárnap 10:00–18:00 között.

ONLINE JEGYELŐVÉTEL:
https://asvanyborze.jegyx1.hu

További információ: www.asvanyborze.hu

Olvass bele legújabb magazinunkba!

Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket ( cookie - kat ) használ. Elfogadom Bővebben