A basszus lüktet, a konfetti szikrázik, a piros egyenruhák pedig vakítanak a színpadi fényekben – a MEUTE július 23-án először koncertezik a Budapest Parkban! A hamburgi “techno marching band” 2015 óta járja a világot azzal az egyedülálló, határokat és szabályokat hírből sem ismerő performansszal, amely a hipnotikus technót ötvözi a rézfúvós hangzással – ráadásul kizárólag akusztikus hangszerekkel.
A St. Pauli utcáiról indult kísérlet mára globális jelenséggé nőtte ki magát: a MEUTE redefiniálta a technót és magát a “marching band” fogalmát is. Vírusvideóik és világszerte telt házas koncertjeik igazi extázist váltanak ki – és a közönség minden egyes fellépésen úgy bulizik, mintha egy gigantikus szabadtéri rave közepén lenne.

2025-ben különleges apropója van az ünneplésnek: a zenekar fennállásának 10. évfordulóját ünnepli. Ebből az alkalomból jelent meg szeptemberben JUBEL című első best-of albumuk, és ehhez kapcsolódóan indultak gigantikus, Európát átszelő turnéra is, amely 2026. nyarán végre Budapestre is megérkezik. Az elmúlt évtizedben több mint 30 országban adtak 600+ koncertet, túlvannak öt rendkívül sikeres észak-amerikai turnén, de jártak Mexikóban, Dél-Afrikában, Ausztráliában és Új-Zélandon is. Visszatérő vendégek a legnagyobb klubokban, és olyan ikonikus fesztiválokon is megfordultak, mint a Coachella, a Pukkelpop vagy éppen a Sziget. Mindeközben olyan sztárokkal kollaboráltak, mint Flume, Ben Böhmer, a tavaly szintén a Parkban fellépő Marc Rebillet vagy Deadmau5. De nem csak a közönséget, hanem a kritikusokat is meggyőzték erről az egyedülálló műfajról: a BBC, az LA Times és a ZEIT is elismerően írt róluk.

A MEUTE koncertje július 23-án a Budapest Parkban garantáltan a nyár egyik legizgalmasabb és legfelszabadítóbb élménye lesz. A zenekar hatalmas energiája, táncra ösztönző ritmusai és a techno akusztikus, élő hangszereken megszólaló ereje mindenkit magával ragad, és egy közös, felejthetetlen eufóriát teremt a Park szabadtéri atmoszférájában. A MEUTE tehát újfent bizonyítja, hogy a technót nemcsak hallgatni lehet, hanem élőben, hangszereken újraalkotni – és így még erőteljesebb hatással van a közönségre.
A jegyértékesítés december 15-én 12 órakor indul.
Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/1188731036051688

