InfoPont Ajánló Magazin
InfoPont

Magyarország legijesztőbb hagyománya

Van, aki legszívesebben novemberre előre hozná a busójárás hagyományát, annyira irtózik a hideg téltől. No, de nem lehet. Hiszen a mohácsi hagyomány nem véletlenül van február végén, hiszen téltemető, tavaszváró jellege régóta beivódott már a résztvevők, a környékbeliek, de az egész, magyar kultúrát ápoló társadalom bőrébe. Fából készült busómaszkokkal, ördögszerű képződményekkel, hatalmas szarvakkal és hangkeltő eszközökkel igyekeznek elűzni a busók a telet, a hideget.

A hungarikummá nyilvánított eseménysorozatra, amely nem ritkán több mint 80 helyszínt foglal magába, olyan távolról is érkeznek érdeklődők Mohácsra, mint az USA, Franciaország vagy Kína.A máglyagyújtással és a telet jelképező koporsóégetéssel megkoronázott események során a birkabőr-ruhába öltözött, bőrbocskort és bütykös harisnyát viselő busók csíntevéseket hajtanak végre, miközben öles kereplőkkel, kolompokkal igyekeznek a hideget elűzni.

A farsangi rendezvény délszláv hagyományokra vezet vissza és február végén Mohácson és környékén tartják, a pontos időpontot a tavaszi napfordulót követő első holdtölte határozza meg. 2020-ban február 20-25. között lesz várnak mindenkit Mohácson a BUSÓK!

Olvass bele legújabb magazinunkba!

Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket ( cookie - kat ) használ. Elfogadom Bővebben