InfoPont Ajánló Magazin
Gasztro

Recept – Phở bò

Ennek a levesnek már igazi kultusza van, nemcsak a nagyvilágban, hanem már itthon is. Sikerének titka talán, hogy elképesztően tartalmas és némileg felidézi bennünk a megszokott húsleves ízét, persze rengeteg fűszerrel és izgalmas hozzávalóval kiegészülve.

Hozzávalók / 12 adag:

az alaplé:

2 nagy db vöröshagyma
10 cm gyömbér
70 dkg marhafarok
50 dkg marhacsont
60 dkg marhalábszár
1 kávéskanál só
7 l víz

a fűszerezés

1 db fahéjrúd
3 db csillagánizs
1 teáskanál egész koriandermag
1 teáskanál egész római kömény
1 kávéskanál egész szegfűbors
6 szem fekete bors
4 db szegfűszeg
4 gerezd fokhagyma
5 evőkanál vietnami halszósz

a levesbetét és tálalás

50 dkg rizstészta
1 csokor menta
1 csokor koriander
1 csokor thai bazsalikom
6 közepes db újhagyma
friss chili ízlés szerint
2 közepes db lime
40 dkg nyers, hajszál vékonyra
szeletelt marha hátszín (elhagyható)
15 dkg mungóbabcsíra (vagy szójababcsíra)

Az alaplé

A vöröshagyma külső rétegét leszedjük, ha szükséges (sáros, sérült), de hagyjuk rajta a barna héj nagy részét, mert szép színt ad a levesnek. Majd vágjuk félbe a hagymákat valamint a gyömbért (ezt sem kell meghámozni, de megmosni szabad). Vágott felükkel egy 9–10 literes leveses fazékba tegyük bele a gyömbért és a hagymát, majd nagy lángon addig pirítsuk, amíg a hagyma már feketedni nem kezd. Ekkor jöhet hozzá a marhafarok, a csont és a lábszár. Öntsük fel bőven vízzel, adjunk hozzá egy teáskanál sót és közepesnél kicsit alacsonyabb lángon kezdjük el melegíteni, amíg fel nem forr. (Ez akár egy óra is lehet.) A habot érdemes közben szedegetni a tetejéről, csakúgy, mint a hagyományos húsleveseknél. Ha a leves felforrt, akkor közepes lángon, gyöngyözve főzzük még egy órát.

A fűszerezés

Ha letelt az egy óra, akkor az összes fűszert a serpenyőbe tesszük és zsiradék nélkül elkezdjük pirítani, hogy előcsalogassuk az ízeket. 4–5 perc elég neki, aztán a megtisztított, egész fokhagymákkal együtt mehet az egész a levesbe. Ekkor jöhet hozzá a halszósz is – most ezzel sózzuk és egyben ízesítjük is a levest. Jön egy újabb, másfél óra lassú főzés. Akkor lesz jó, amikor a lábszár már megpuhult a levesben. Ha késznek ítéljük, akkor szűrjük át a levest egy másik edénybe, és tartsuk melegen.

A levesbetét és tálalás

A rizstésztát a csomagoláson található utasítások szerint elkészítjük. A zöldfűszereket nem túl finomra aprítjuk, az újhagymát felkarikázzuk, a lime-ot cikkekre vágjuk. A nyers hátszínt nagyon vékonyra felszeleteljük, egy tálba tesszük, és szedünk rá a tűzforró levesből (ha elég vékonyra szeleteltük, akkor főzni már nem kell). Majd hozzátesszük a levesben főtt, szintén vékonyra szeletelt lábszárat és belenyomjuk egy gerezd zöldcitrom levét. Ízesíthetjük még chilivel, chiliszósszal, halszósszal és ecetes fokhagymával is.

Jó étvágyat kívánunk!

 

Forrás: no salty

Olvass bele legújabb magazinunkba!

Ez is érdekelhet:

Pácolási praktikák húsokhoz, zöldségekhez

Bala

Így csökkentsük az élelmiszerpazarlást

InfoPont

Felmérés a karácsonyi menüről: a húshoz jobban ragaszkodunk, mint a tejtermékekhez

Glück Viktória

Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket ( cookie - kat ) használ. Elfogadom Bővebben