InfoPont Ajánló Magazin
Kiemelt tartalom

Interjú: Szepesi Nikolett

Megosztanád velünk, mi előzte meg a könyved megírását? Gondolom nem egy hirtelen ötlettől vezérelve ragadtál tollat, majd kerestél kiadót. Mi volt az a dolog, ami végképp abba az irányba „lökött”, hogy belevágj?

Volt bennem egy jó nagy tüske a Magyar úszósport miatt, ezért írtam meg a könyvemet. Pontosabban fogalmazva először az Ulpius-ház keresett meg, miután a fülükbe jutott, hogy könyvet írnék. Ami még közrejátszott a könyv megírásában, az, hogy túl sok mindent nem mondhattunk ki az elit úszósportban. Számomra ez volt az a lehetőség, hogy megtudja egy ország, mi is zajlik az uszodák világában.

Az úszóvilágban hogyan fogadnak azóta? Voltak, akik melléd álltak és átsegítettek a nehéz időszakokon?

Érdekes, hogy mióta abbahagytam az úszást, olyan érzésem van, mintha elvágtak volna egy cérnát. Semmi kommunikáció nem történt azokkal, akikkel tulajdonképpen az életem negyedét leéltem. Ha őszinte szeretnék lenni, nem nagyon érdekelt, hogy ki, mit fog szólni a könyvem miatt. Azt szerettem volna, hogy tudják, mik történtek velem és jobban belelássanak a világomba.

Eltiltottak a versenyúszástól, így nem indulhattál a 2012-es londoni olimpián. Mint a 2007-es év legjobb magyar úszónője és rengeteg hazai, illetve európai díj nyertese, hogy élted ezt meg?

Akkor nagyon nehezen éltem meg, hogy eltiltottak és még egy évet úgy úsztam le, hogy minden rendben, nem is olyan sokára majd versenyezhetek. Aztán jött a hideg zuhany: a NOB hozott egy határozatot, amiben az állt, hogy akit egy olimpiai ciklusban eltiltanak több mint fél évre az úszástól, az nem indulhat az azt követő olimpián. Engem egy évre tiltottak el. Ez volt az a pont, amikor azt mondtam, hogy elég, itt a vége. Majd úgy, ahogy volt, befaxoltam a MUSZ-ba egy papírt, hogy befejeztem a pályafutásomat. Még csak annyit sem mondott senki, hogy: Sajnáljuk Szepi, vagy bármi mást.

Az úszás egyértelműen hiányzik neked, hiszen most, 8 év kihagyás után augusztusban indulsz a masters világbajnokságon. Milyen kategóriákban fogsz úszni és milyen teljesítmény a cél? Mit vársz magadtól?

Nagyban közrejátszott az indulásomhoz, hogy itthon rendezik a Masters világbajnokságot. Hátúszó számokban úszom. (50,100,200 métereken és két váltóban 4×50 mix vegyes és 4×50 női gyors). Szeretnék mind a három hátúszó kategóriámban (2. kategória) országos csúcsokat úszni.*

A mostani bajnokságot félretéve mik a jövőbeli terveid? Szeretnéd folytatni az úszást, vagy más szakmában képzeled el magad?

Gyerekekkel foglalkozom úszóedzőként. Nagyon élvezem, hiszen ez a legkeményebb munka ebben a szakmában, mert én tanítom meg nekik az úszásalapokat. Rengeteg szeretet kapok tőlük és ez fantasztikus érzés. Elfogadnak mindennel együtt. Szigorú és következetes vagyok, ennek ellenére mégis szeretnek.

 

*A visszavonulása óta először versenyző Szepesi Nikolett azzal a céllal vágott neki a budapesti masters- világbajnokságnak, hogy megjavítsa a korosztályos országos csúcsot. 200 méteres hátúszásban sikerült is neki, a 30-34 év közötti kategóriában 2:29.04-es időt ért el, és ezzel összesítésben a harmadik helyen végzett. Gratulálunk a bronzéremhez!

 

Olvass bele legújabb magazinunkba!

Ez is érdekelhet:

Kárpáti Rebeka: Egymás után jönnek a kihívások

Bala

Se nem tündér, se nem angyal, de a spiritualitás segít neki – Beszélgetés Peller Mariannal

Bala

Király Viktor elindult a nemzetközi hírnév felé – a Lead Yourself interjúja

Bala

Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket ( cookie - kat ) használ. Elfogadom Bővebben